آموزش ها

آموزش سنتور در کرج

آموزش سنتور در کرج در آموزشگاه موسیقی پُل تحت نظارت برترین اساتید کرج به هنرجویان این ساز آموزش داده می‌شود.
سنتور از جمله سازهای پرطرفدار است که به تجربه می‌گوییم علاقمندان به یادگیری سنتور بسیار جویای نحوه‌ی برگذاری آن و سبک تدریس اساتید آموزشگاه پُل موزیک هستند. 

آموزش سنتور در کرج

ساز سنتور به دلیل سبک نواختن خاص خود توسط مضراب ها دارای اصول و قواعد خاصی می‌باشد. 
دقت و نحوه‌ی نشستن خاص در عین داشتن تمرکز بالا از ملزومات یادگیری این ساز اصیل ایرانی است. پس اگر قصد یادگیری و شرکت در کلاس‌های آموزش سنتور در مهرشهر را دارید با ما همراه باشید. 

تدریس سنتور در کرج - کلاس سنتور در کرج

این ساز از سازهای بسیار با اصالت موسیقی ایرانی است.  از دسته ی سازهای زهی زخمه ای بشمار می‌رود و در انواع مختلفی از لحاظ تعداد خرک و همچنین زیر و بمی صدا ساخته شده است. سنتور قدمتی بیش از هزار سال دارد و ساخت آن را به فیلسوف و موسیقیدان بزرگ ابونصر فارابی نسبت داده اند.
مانند:سنتور باس، سوپرانو، آلتو

این ذوزنقه ی جادویی از سه بخش صدایی تشکیل شده که تلفیق این سه رنگ صدایی طنین بی نظیری را به شنونده منتقل می‌کند.
این ساز دارای ۷۲ سیم است که روی هر خرک ۴ سیم قرار دارد.  هر چهار سیم مجموعا یک نت را شامل می‌شود.

 

آموزش سنتور در مهرشهر - کلاس سنتور در مهرشهر

طبق آنچه قبلا ذکر شد آموزش سنتور در کرج از جمله سازهای با اصالت در موسیقی ایرانی می‌باشد. اگر بخواهیم از منظر سایر دسته بندی سازها نیز به آن بنگریم می‌توان گفت از انواع سازهای زهی- کوبه ای هم محسوب می‌گردد.
در فرهنگ نامه دهخدا از ساز سنتور یه این شکل یاد شده است. که این ساز ایرانی به شکل ذوزنقه میباشد و دارای سیم های فراوانی است. و توسط مضراب که زخمه ای از جنس چوب است نواخته می‌گردد.

از اساتید بزرگ این ساز سنتور می‌توان از:
فرامرز پایور، پرویز مشکاتیان، ابولحسن صبا، اردوان کامکار، پشنگ کامکار، سیامک آقایی، مجید شفیعیان، رضا ورزنده، فضل الله توکل و … نام برد. 

ساختمان سنتور

این ساز در اغلب موارد از چوب گردو ساخته می‌شود.  همچنین با مضراب نواخته می‌شود. سنتور سازی است به شکل ذوزنقه ی متساوی الساقین که از خانواده ی سازهای زهی کوبه ای می باشد.
این ساز هم همانند سازهای دیگه در اندازه های مختلف ساخته می شود.  نوع رایج و معمول آن، سنتور نُه خَرَکِ سُل کوک است. سنتور دارای ۱۸ خَرَک می باشد که در دو ردیف ۹ تایی در دو طرف صفحه ی ساز قرار گرفته اند. جا به جایی خرک ها، باعث تغییر رنگ صوتی سنتور می شود. این ساز دارای ۷۲ سیم می‌باشد که هر ۴ سیم باهم، هم صدا کوک می شوند. با دو مضراب چوبی به طول ۲۲ سانتی متر نواخته می‌شود.

انواع سنتور

معمولی، لا کوک، باس و کروماتیک

تدریس سنتور در مهرشهر

آموزشگاه موسیقی پُل ارائه دهنده خدمات نوین آموزش موسیقی در کرج می‌باشد. این خدمات آموزشی شامل آموزش ویولن در کرج و همچنین آموزش پیانو در کرج و سایر سازهای کلاسیک و ایرانی برای عزیزان علاقمند به فراگیری اصولی و تکنیکی موسیقی است.  

دیدگاهتان را بنویسید