آموزش ها

آموزش سه تار در کرج

آموزش سه تار در کرج به عنوان آموزشی از دسته‌بندی سازهای اصیل ایرانی در آموزشگاه موسیقی پُل موزیک ارائه می‌شود. این ساز در دسته سازهای محلی مثل دوتار و تنبور نیز می‌باشد. اما در چند سال اخیر در دسته بندی سازها و موسیقی سنتی با پردهایی شبیه به ساز تار هم قرار می‌گیرد.

آموزش سه تار در کرج
تدریس سه‌تار در مهرشهر کرج

البته اشاره به این نکته هم خالی از لطف نیست در دستگاه موسیقی ایرانی استفاده از ساز سه‌تار خیلی مرسوم تر است با اینکه در اکثر اوقات از سه تار به جهت اجرای تکنوازی استفاده می‌گردد.

تدریس سه تار در کرج - کلاس سه تار در کرج

 سه تار سازی زهی زخمه ای است. این ساز دارای ۴ عدد سیم فلزی، ۴ گوشی و ۲۸ پرده بر روی دسته ی ساز می‌باشد که جلوتر مفصل برایتان توضیح میدهیم. این ساز به کمک ناخن انگشت سبابه‌ی دست راست نواخته می‌شود.
سه‌تار در ابتدا دارای ۳ سیم بوده است.  سیم چهارم آن حدود ۲۰۰سال پیش توسط مشتاق علیشاه اضافه شد. که به نام سیم مشتاق نیز معروف است. تکنیک نوازندگی سه‌تار همانند تار می‌باشد.

جهت کسب اطلاعات بیشتر پیرامون آموزش سایر سازهای ارائه شده در آموزشگاه موسیقی پُل بر روی لینک زیر کلیک نمایید.

آموزش ساز تار در مهرشهر کرج 

آموزش سه تار در مهرشهر

آموزش سه تار در کرج
کلاس تار و سه تار در مهرشهر کرج

 پیش تر در مورد ساز سه‌تار توضیحاتی برای شما ارائه کردیم. اما اگر بخواهیم در مورد ساز و کار و قرارگیری تجهیزات و سیم های این ساز بطور تکنیکی تری شرح دهیم باید بگوییم که:    
۴ سیم این ساز از جنس برنز و فولاد ساخته می‌شود. این سیم‌ها در راستای دسته‌ی بلند این ساز از  محل کاسه تا پنجه کشیده می‌شود. ساز سه تار از ۲۸ پرده که دارای قابلیت حرکت هستند ایجاد شده است که عموما از جنس روده ی حیوانات و یا ابریشم هستند. صوت برآمده از سه تار خیلی ظریف است. به گونه‌ای که گستردگی صوت در این ساز از هنگام بم دو زیر خط حامل تا لا بمل بالای خط حامل است. که در نهایت حدود ۳ اکتاو می‌باشد.

شما علاقمندان به فراگیری و آموزش سه تار در کرج و ثبت نام در کلاس سه تار در مهرشهر و چگونگی و نحوه‌ی تدریس سه تار در مهرشهر با مشاوران ما در پُل موزیک تماس بگیرید. 
ما شما را تا رسیدن به نتیجه مطلوب  در یادگیری ساز سه‌تار همراهی می‌کنیم.

دیدگاهتان را بنویسید