آموزش ها

آموزش ویولن در کرج

آموزش ویولن در کرج

آموزش ویولن در کرج یکی از خدمات نوین آموزشی ارائه شده توسط آموزشگاه موسیقی پُل در منطقه مهرشهر کرج می‌باشد.
آموزشگاه پُل بر آن است تا با بکارگیری جدیدترین متدهای آموزشی و اصول دقیق یادگیری ساز ویولن را از سطوح مبتدی تا پیشرفته برای دوره های سنی متفاوت ارائه دهد. آموزش ویولن در مهرشهر تحت نظارت اساتید بنام و با تجربه انجام می‌گردد.

تدریس ویولن در کرج - کلاس ویولن در کرج

یادگیری آموزش ویولن در کرج علاوه بر علاقه نیازمند یک اصل اساسی دیگر نیز می‌باشد. این اصل مهم استعداد فراگیری این ساز نیز هست.
اساتید آموزشگاه موسیقی پُل با تجربه‌ی موفق سال‌ها تدریس ویولن در کرج می‌توانند به شما در یادگیری این ساز سحرانگیز کمک شایانی کنند. این اطمینان را به شما می‌دهیم که زمانی که به درستی استعدادیابی صورت گیرد شما در فراگیری اصول تخصصی در کلاس ویولن در کرج هیچ مشکلی ندارید و با اشتیاق مراحل یادگیری را طی می‌کنید.

یکی از گام‌های اولیه در آموزشگاه پُل ارائه مشاوره رایگان و حرفه ای به مراجعین و هنرجویان آموزشگاه پُل است. 
خدمات مشاوره ای به شما عزیزان کمک می‌کند تا قبل از شروع رسمی فراگیری آموزش ساز مدنظرتان، بهترین تصمیم و انتخاب را داشته باشید. 

آموزش ویولن در مهرشهر - کلاس ویولن در مهرشهر

کوچک ترین و زیرترین ساز زهی آرشه‌ای است که برای نواختن روی شانه‌ی چپ نوازنده قرار می‌گیرد. نوازنده آرشه را با دست راست بر سیم‌ها می‌کشد تا آن ها را به نوسان در آورد. این ساز زیرترین گستره‌ی صدایی در خانواده‌ی سازهای زهی را دارد. بدنه‌ی چوبی و توخالیِ ویولن چهار رشته سیم را برخود نگه می‌دارد. سیم ها که در طول ساز کشیده شده اند در یک سو به سیم گیر متصلند و در میانه بر یک خَرَک چوبی تکیه دارند.

آموزش ویولن در کرج
آموزش ویولن در مهرشهر

هرکدام در سوی دیگر محکم به دورِ یک گوشیِ چوبی پیچیده شده اند.خرک هم سیم ها را با فاصله ای اندک از صفحه ی انگشتی نگه می دارد تا بتوانند آزادانه نوسان کنند و هم نوسانِ آن ها را به بدنه، جایی که نوسان ها در آن تقویت می شوند و رنگ می‌گیرند، منتقل می کند.
هر سیم با پیچاندن گوشی مربوط به آن کوک میشود. چهار سیم ویولن از زیر به بم عبارت اند از: می، لا، ر، سل که سیم “می” پایین تر از همه قرار دارد.

ساختمان ویولن

نوازندگی ویلن همچون جریان زندگی است.
اگر لازم به تشبیه ویلن باشد، می گوییم  این ساز یک اسب وحشی آزاداست. که در نهایت زیبایی و وقار، آمیخته با لجاجت و سرسختی در برابر رام شدن می‌باشد. در توصیف از یک ویلونیست هم می‌توان گفت، سواری جسور، مصمم، خستگی ناپذیر و در یک کلام عاشق است.
ارتباط بین چنین اسبی و چنین سواری وصف نشدنی است که  تنها برای اهلش قابل درک است. ارتباط بین پادشاه سازها و نوازنده چیره دست، وحدت مطلق، رهایی از زمان و مکان و سیر قدرتمند در بعدی ماورای دنیای ظاهر است.

آموزش ویولن در کرج

آرشه در سمت راست، یعنی سمت نیرو و قدرت دست کار می‌کند. این نیروی محرکه باعث تحریک حیاط در سمت چپ می‌شود و نیروی زندگی آن را فعال می‌کند. رمز نیروی محرکه در انگشتان دست چپ است که با جوهر ذاتی عشق و آرزو و احساسات،کار را تکمیل می‌کند.  هر ثانیه‌ای که آرشه باسیم تماس دارد، ثانیه ای از ابدیت است.
ویلن می‌تواند از غم انگیزترین تا لطیف‌ترین و شادترین‌، بلندترین و نرم‌ترین صداها را ایجاد کند. ویلن از نظر وسعت دامنه صدا، رنگ صدا و بیان احساسات مختلف در مقام مقایسه با هیچ سازی قابل قیاس نیست. در بین سازهای زهی آرشه‌ای ویلن برای نوازنده سولیست، نوازنده ارکستر مجلسی از محبوبیت بالایی برخوردار است. می‌توان گفت ویلن در ارکسترهای بزرگ حکم خون زندگی آن ارکستر به حساب می‌آید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و اطلاع از برنامه های آموزشگاه پل در زمینه آموزش ویولن در کرج با ما تماس بگیرید. 

دیدگاهتان را بنویسید