آموزش ها

آموزش کمانچه در کرج

آموزش کمانچه در کرج در آموزشگاه پُل موزیک به ریاست سرکار خانم خوانساری و در مهرشهر کرج انجام می‌شود. هدف ما در پُل موزیک، آموزش تکنیکی صحیح و اصولی به هنرجویان و فراگیران سازهای موسیقی به خصوص ساز کمانچه است.
یه طوری که پس از طی کردن دوره‌های آموزشی و شرکت در کلاس کمانچه در مهرشهر کرج بتوانند به راحنی و با تبحر هرچه تمام‌تر به نواختن ساز اصیل کمانچه بپردازند.

آموزش کمانچه در کرج

تدریس کمانچه در کرج - کلاس کمانچه در کرج

کمانچه از دسته‌ی سازهای موسیقی ایرانی و همچنین از خانواده‌ی سازهای زهی آرشه‌ای است. این ساز مانند انواع ویولن فاقد پرده بندی و دارای ۴ سیم فلزی با ضخامت های متفاوت است. تمام فواصل موسیقی ملی در این ساز قابل اجرا می‌باشد.
از جمله کوک های که می‌توان در دستگاه های مختلف نام برد مثلا در دستگاه نوا، کوک های ر لا ر سل و در دستگاه ماهور، می لا ر لا و در دستگاه‌های همایون، آواز اصفهان، چهارگاه، ماهورو راست پنجگاه، و می لا می لا و در کوک لری ، و ر لا ر لا را می‌شود مد نظر قرار داد.
این ساز از منظری دیگر می‌تواند در دسته‌ سازهای زهی کششی نیز قرار بگیرد. از انواع ساز کمانچه در بین مردمان لر، به کمانچه لری مشهور است (که با آن تال) نیز می‌گویند. از نظر ظاهری پشت باز است. 

آموزش کمانچه در مهرشهر - تدریس کمانچه در مهرشهر

پُل موزیک یکی از بهترین آموزشگاه‌های موسیقی منطقه مهرشهر است. این مرکز توانسته است با تکیه بر سال‌ها تجربه برگذاری کلاس‌های آموزشی موسیقی و بکار گیری دانش اساتید برجسته کرج، هنرآموزان زیادی را در زمینه آموزش کمانچه در کرج تعلیم و پرورش دهد.

برای شرکت در کلاس کمانچه در مهرشهر کرج و اطلاع از زمانبندی شروع کلاس‌ها و نحوه تدریس اساتید با مشاوران ما در پُل موزیک تماس بگیرید.   

آشنایی با ساختمان کمانچه

همانطور که در تصویر مشاهده می‌فرمایید این ساز دارای بخش های مختلفی از جمله شکم، دسته و سر است. همچنین برای درست قرار گرفتن این ساز روی زمین و نگهداری روی پای نوازنده یک پایه در انتهای پایینی این ساز است.  ساز کمانچه در گذر زمان دچار تغییراتی نیز شده است. مثلا در قدیم این ساز دارای فقط سه سیم بوده است.
شروع تغییرات در ساختار این ساز از زمانی آغاز شد که ساز ویولن به ایران وارد شد. در نهایت به تقلید از ساز ویولن، تعداد سیم های ساز کمانچه نیز به چهار سیم افزایش یافت. اگر بخواهیم صدای کمانچه را توصیف کنیم می‌گوییم که صدای آن اصطلاحا تو دماغی است. به نوعی علتش می‌تواند این باشد که این سیم ها موازی با طول ساز گسترده شده است. اما هیچ چیز مانع این نیست که شما از شنیدن آوای دلکش و خوش این ساز بهره کافی نبرید. کوک اصلی و متداول این ساز می لا ر سل است که در اصل همان کوک ساز ویولن می‌باشد. 

آموزشگاه موسیقی پُل موزیک ارائه دهنده خدمات آموزشی سازهای اصیل ایرانی، کلاسیک و آواز با بهترین و بروزترین متدهای آموزشی است. شما هنر آموزان گرامی جهت کسب اطلاعات بیشتر از نحوه‌ی برگذاری کلاس‌ها و ثبت نام دوره های آموزشی با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.  

دیدگاهتان را بنویسید