آموزش ها

آموزش گیتار در کرج

آموزش گیتار در کرج آموزشی تکنیکی و در عین حال پرطرفدار در بین علاقه‌مندان به یادگیری موسیقی است.
آموزشگاه موسیقی پُل ارائه دهنده کلاس‌های آموزشی گیتار در مهرشهر کرج است. این آموزشگاه برنامه‌های آموزشی خود را برای گروه‌های سنی مختلف به صورت گروهی و انفرادی در ایام هغته در نظر گرفته است.

آموزش گیتار در کرج

تدریس گیتار در کرج - کلاس گیتار در کرج

گیتار نوعی ساز زهی است که با پیک یا انگشت نواخته می‌شود.  سیم‌های آن در اثر ارتعاش تولید صدا می‌کنند.
به سازهای گروه کوردوفون (به فرانسوی: Cordophones) یا زه‌صدا تعلق دارد. این نوع گیتار شش سیم دارد و این ساز علاوه برداشتن قدمت تاریخی قابل توجه (چه از لحاظ ساختار آن و چه از لحاظ تکنیک‌های نوازندگی) می‌باشد.

این ساز دارای ۶ سیم است که به ترتیب عبارت اند از:
می(سیم اول)، سی، سل، ر، لا، و می(سیم ششم) که “می” از همه زیرتر می‌باشد. وسعت صدای گیتار یه اکتاو و یک پنجم است و نت نویسی آن با کلید سل انجام می‌شود.

آموزش گیتار پاپ در مهرشهر

آموزش گیتار در کرج
تدریس گیتار پاپ در کرج

آموزشگاه موسیقی پُل با مدیریت سرکار خانم خوانساری  تلاش‌ است تا با جدیدترین متدها و تکنیک های آموزشی هنر آموزان این موسسه را آموزش دهند. این مجموعه طی برنامه‌های تکنیکی و مدونی، کلاس های آموزش گیتار در مهرشهر را در بیشترین سبک‌های مورد علاقه فراگیران آموزش گیتار در کرج که شامل گیتار پاپ، گیتار فلامنکو و گیتار الکتریک می‌باشد را فراهم کرده‌اند. 

آشنایی با گیتار

قسمت‌های مختلف گیتار ممکن است شامل اجزای متفاوتی باشند، یا شکل اجزاء یا جنس آن‌ها با هم فرق داشته باشند به طور کلی این بخش ها در همه  انواع گیتارها به طور مشترک وجود دارد.
سردسته
خرک (عامل جدا کردن سیم های گیتار از بدنه ی گیتارهستند که محل قرارگیری ان روی دسته گیتار است)
هد (برای کوک کردن ساز)
فرت (Fret)
Truss Rod (نوعی پیچ که کاربرد آن تنظیم انحنای دسته است)
Inlays (تزییناتیبه عنوان راهنما از ان استفاده می‌شود و به طور کلی جایگاهشان پشت فرت های۳ ۵ ۷ ۹ ۱۲ ۱۵ ۱۷ ۱۹ ۲۱ ۲۴می‌باشد)
دسته
پاشنه (اتصال بدنه با دسته)
بدنه
پیکاپ‌ها (pickups)
بخشهایی که مخصوص تنظیمات مدارهای الکتریکی مانند تنظیمات تن صداها و ولوم هستند

انواع گیتار شامل گیتار با بدنه چوبی توخالی و نیمه خالی می‌باشد.
گیتار با بدنه چوبی نیمه خالی
انواع گیتارهای جاز و بلوز
گیتار با بدنه چوبی توپر
انواع گیتارهای الکتریک
گیتار با بدنه فلزی
انواع رزوناتور

آموزش گیتار الکتریک در مهرشهر

حدودا از دهه ۳۰ میلادی بود که سبک جدیدی از گیتارها به نام گیتار الکتریک به بازار موسیقی ورود کردند. با ورود گیتارهای الکتریکی به واقع در صنعت موسیقی یک انقلاب عظیم ایجاد شد که توانسته است تا به امروز تاثیرات بسزایی در تولیدات صدا و پیشرفت های موسیقیایی ایجاد کند.
با حضور سبک موسیقی راک اند رول از دهه ۵۰ میلادی شاهد یکی از عام‌ترین سازهای موسیقی تاریخ تا به امروز هستیم که به سبب آن گیتارهای الکتریک توانسته است به خوبی جایگاه والایی را در صنعت موسیقی بدست آورد.

آموزش گیتار در کرج
تدریس گیتار الکتریک در کرج

اگر به سبک موسیقی راک علاقه داشته باشید پس حتما تاثیر گیتار الکتریک را به وضوح در این سبک دیده و پسندیده‌اید. اصولا در تمام گروه های راک دو نفر نوازنده‌ی گیتار الکتریک فعالیت می‌کنند که در اصل نواختن ملودی‌ها را بین خودشان تقسیم کرده‌اند. به گونه ای که یکی از نوازندگان با گیتار از نوع لید فقط ملودی‌ها را اجرا می‌کند و فرد بعدی با گیتار ریتم ریتم‌ها را می‌نوازد. با ترکیب این آواها یک موسیقی منحصر به فرد به گوش سایرین می‌رسد.

معمولاً گیتارهای الکتریکی شش سیم دارند. بعضی نیز دارای ۱۲ سیم می‌باشند. که هرجفت با یک نت کوک می‌شود، منتهی با اکتاوهای متفاوت، این گیتارها اکثراً در موسیقی فولک کاربرد دارند. گیتارهای ۷ و ۸ سیمی نیز وجود دارند که اکثرا بصورت گیتارهای مدرن تولید می‌شوند. البته این نوع گیتارها غیر معمول و غیر رایج هستند ولی با این حال برخی از متالیست‌های معروف از آنها استفاده می‌کنند.

آموزش گیتار فلامنکو در مهرشهر

آموزش گیتار در کرج
تدریس گیتار فلامنکو در کرج

فلامنکو، موسیقی سنتی  کشور اسپانیا می‌باشد.  زادگاه این ساز منطقه‌ای در جنوب این کشور به نام آندلس است.
موسیقی فلامنکو از سه عنصر گیتار و آواز و رقص تشکیل می‌شود. در واقع فلامنکو یک موسیقی دستگاهی می‌باشد که هر دستگاه شاخصه‌های ریتمیک و هارمونیک خود را دارا است. شامل فرهنگ و حال و هوای مناطق مختلف آندلس می‌باشد.
روش آموزش گیتار فلامنکو طی سالیان دراز به صورت سینه به سینه و شنیداری بوده و همچنان نیز می‌باشد. اما در سال‌های اخیر نوازندگان بزرگ گیتار فلامنکو سعی بر نگارش متدهای آموزشی و آکادمیک این هنر ناب و اصیل داشته‌اند. در واقع امروزه فلامنکو یک موسیقی مختص اسپانیا نیست و در خیلی از کشورهای دنیا از جمله ایران طرفداران خود دارد.

 

دیدگاهتان را بنویسید